Puck
Puck
Puck
Puck
Apartament do wynajęcia w Pucku
Puck
Apartament do wynajęcia w Pucku
Puck
Apartament do wynajęcia w Pucku

Puck i okolice

 

Puck to doskonałe miejsce do odpoczynku, jaki i wypadowe do skorzystania z okolicznych atrakcji zarówno przyrodniczych jaki i bardziej współczesnych.
Stanowi najstarszy słowiański port bałtycki, podwodne stanowisko archeologiczne w zakolu Zatoki Puckiej o przeuroczej architekturze i pięknym Starym Rynku dające wytchnienie latem przy fontannie.

W samym Pucku polecamy do odwiedzenia Park Ewolucji, Port Jachtowy, Muzeum Ziemi Puckiej, Park Linowy mieszczący się przy samym porcie. W maju odbywa się Beleonada zawody wędkarskie, Punkt Widokowy – molo, zaledwie 10 km od Pucka mieści się kort Kartingowy dla miłośników motoryzacji. Warta uwagi jest również Średniowieczna Osada z przełomu IX- X wieku mieszcząca się w Sławutowie. Puck opleciony jest pięknymi trasami rowerowymi łączącymi nadmorskie miejscowości.
Tuż nieopodal w Władysławowie mieści się Lunapark Słowiański dający dla najmłodszych wiele radości i zabawy.

Dla miłośników zwierząt polecamy super atrakcję dla dzieci Lemur Park w Rumi to spotkanie będzie niezapomnianą pamiątka wrażeń z wakacji
Jeśli przygód będzie za mało polecamy Labirynt w Polu Kukurydzy absolutna nowość jaki niewiele w Polsce.

Aby się znaleźć w najbardziej wysuniętym północym punkcie linii brzegowej polskiego wybrzeża należy odwiedzić Gwiazdę Północy w Jastrzębiej Górze.
Zaledwie 13 km od Pucka mieści się wąwóz Chłapowski zwany przez mieszkańców Kaszub Rudnikiem. Wąwóz jest rezerwatem przyrody o powierzchni prawie 25 hektarów i wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz jest idealnym miejscem na spacer oraz zapoznanie się z florą i fauną tego miejsca.

Jeśli ktoś miałby ochotę poczuć się jak na spacerze po dnie oceanu pośród rekinów, nie może ominąć Ocean Parku mieszczącego się w Władysławowie. W ocean Parku będzie okazja spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1, w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu.
Kolejną ciekawą atrakcją w okolicy jest Muzeum Figur Woskowych daje możliwość zdjęcia z ulubionym piłkarzem bądź aktorem 🙂